band
2013
Morion, Chucky a Samoht zakládají Torc. Během několika týdnů se přidává bubeník Gulage a později druhý kytarista Kuba.
2014
Rok vyplněný koncertní aktivitou a především přípravě debutu a propagaci Torc na UG scéně. Počátky spolupráce se Sídhe production.
2015
Nahrání debutového alba "Tóny Annwnu". Rozchod se Sídhe prod. a komplikující se vydání prvotiny. Koncem roku kapelu opouští kytarista Kuba. Dochází také k dohodě s Murderous prod.
2016
Vychází album "Tóny Annwnu". Torc se objevuje na TV Rebel, poskytuje rozhovor pro Rádio 1, zveřejňuje své první klipy, spolupořádá a zúčastňuje se Intolerant tour a usilovně pracuje na novém materiálu.
2017
Vychází EP "Vzpomínky na slunce". Torc získává ucelenou představu o konceptu dalšího alba a rozjíždí se snahy o jeho naplnění. Poprvé se dostáváme koncertně též za hranice, jako aktéři Mrtví se vracajú tour a odjíždíme také druhý ročník Intolerant tour.
Chucky
Spoluzakladatel deathové kapely Symbolic Immortality, pozdějších Gudlos, s nimiž vydal demo Flames of Freedom a z nichž později vzešla kapela Ogmias, se kterou vydal tři alba.
Jako host se formou doprovodného zpěvu objevil na prvním albu Sezarbil, demu Heiden a několika dalších projektech.
Po rozpadu Ogmias a delší době nečinnosti se na veřejnosti objevuje v letech 2010 - 2012, jako vokalista Sezarbil.
Od počátku roku 2013 jedním ze tří zakládajících členů TORC.
Morion
Přestože začátky v rockových, bigbeatových a bluesových kapelách nenapovídaly, kam vážně směřuje, tak prvním opravdovým kopancem byl příchod do brněnských SVARDENVYRD a založení metalcoreové kapely INFINITE DARK. V tomto období paralelně krátce fungoval v revival BLACK SABBATH, ale jeho činnost ve všech těchto seskupeních po několika letech z různých důvodů skončila.

Po INFINITE DARK zůstalo demo Burning Children vydané na vlastní náklady v roce 2008.

Jeho cesta dál vedla do brněnských SEZARBIL a v Bučovicích do crossoverových SCRAP HEAP, kteří se později přejmenovali na NEVER AGAIN, a pod tímto názvem zabrousili do vod deathcore. Zároveň si na krátkou chvíli odskočil na post basáka do grungeové sebranky DOGROSE LADY. V roce 2009 vyšlo SEZARBIL u Murderous prod. album Dark God, nicméně v době příprav vydání alba Pád Světa ze SEZARBIL odchází.

Po pár měsících ticha, kdy nikde nepůsobí, nastupuje v Karviné do INFERNA a záhy na to na domácí půdě zakládá TORC.
Samoht
Od konce roku 2007 až do roku 2012 člen black metalové kapely Sezarbil. Během působení v Sezarbil se podílel na nahrání dvou alb: Dark God (2009) a Pád Světa (2012), které ale nikdy nebylo oficiálně vydáno. Jeden ze tří zakládajících členů kapely TORC.
Gulage
Spoluzakladatel grindové kapely Syphilitic Vaginal, ve které funguje od jejího vzniku (2010) jako bubeník. Ve druhé polovině února 2013 je osloven zakládajícími členy Torc nabídkou spolupráce, souhlasí a stává se tak dalším pevným a stálým pilířem kapely.