Kapela


TORC
Historie
Za nesporný zrod kapely lze považovat samotný počátek roku 2013, kdy po odchodu ze skupiny Sezarbil v roce předešlém, zůstávají její bývalí členové Chucky, Morion a Samoht nadále v kontaktu a dochází tak po několika měsících k osobnímu setkáni a založení TORC.

Během ledna probíhá v klubu M13 první oficiální zkouška, kdy kytaru, basu a zpěv doprovází bicí automat. Tohle první „zimní“ období je zakládajícím triem vnímáno v té době spíše skepticky, nicméně přátelské vazby a odhodlání podržely v zásadních okamžicích uskupení pohromadě až do zlomového okamžiku, jímž se stává únor 2013, během nějž přichází bubeník Gulage.

Začíná se systematicky pracovat na prvních společných skladbách, pracuje se na propagaci. V dubnu zakládá kapela svůj profil na Bandzone, v květnu pak i na Facebooku. V závěru právě zmiňovaného měsíce nás navíc posiluje druhý kytarista Kuba.

Letní měsíce, konkrétně červenec se pak stává podstatným z důvodu počínající spolupráce se vznikajícím Sídhe prod.

12. října 2013 na Fatal flesh fest vol. 12 přichází, díky pozvání od spřátelené kapely Fatality, historicky první živé vystoupení kapely Torc. Týden nato pak po nabídce B.B.R. koncert v Novém Jičíně.

V roce 2014 se na pódiích potkáváme s řadou zvučných jmen a vše směřujeme k cíli vydat nadcházející rok naše první album, které již v té době pojmenováváme „Tóny Annwnu“.

Jeho nahrávání se uskutečňuje v březnu 2015 v brněnském studiu Sonidos. Pro většinu z nás jde o první zkušenost s profi studiem. Přínosnou a velmi cennou.

Žádný detail nechceme na své prvotině podcenit nebo uspěchat. Osloven je tak i malíř a dva fotografové, aby nám pomohli přetavit naše představy do fyzické podoby.

Neskromné, nicméně ambiciózní a vizionářské plány jsou však těsně před dosažením kýženého cíle zmraženy rozchodem se Sídhe prod.

Celý proces plánovaného vydání se pozastavuje, kapela prochází, díky již dříve se generujícím individuálním prioritám, prvními trvalými personálními změnami a krátce před dohodou s Murderos prod. odchází kytarista Kuba.

Rok 2016 je pro nás stěžejní. 1 .března vychází naše debutové CD „Tóny Annwnu“. U posluchačů i recenzentů se setkává s kladným přijetím a to nejen u nás, ale i v zahraničí.

V relativně velmi krátké době po vydání představujeme náš první oficiální a pestrý merch, pracujeme na výrobě klipů a videí k našim skladbám a necháváme si dle našeho vlastního návrhu graficky zpracovat znak, symbolizující a jednoznačně charakterizující Torc jako celek.

Dochází také k dohodě se slovenskou deathovou formací Infer o vydání společného split CD a naše veškerá aktivita se v ten okamžik soustřeďuje především na přípravu nového materiálu. Přesto však zažíváme i několik dalších premiér.

V září 2016 vyrážíme na Intolerant tour společně se Sekhmet, Bloody Obsession a Narchost a v témže měsíci je na TV Rebel odvysílán i náš klip ke skladbě Ztraceni v sobě. V říjnu se vracíme do studia, kde nahráváme nové skladby pro plánované split CD "Dual", jehož předpokládané vydání spadá na březen 2017. Nicméně ze strany Infer dochází k naprosto neočekávanému kroku a z plánované spolupráce schází.

Rozhodujeme se proto nahrané skladby veřejně prezentovat formou EP s názvem "Vzpomínky na slunce". Na konci listopadu pak stíháme ještě živý vstup a rozhovor na Rádiu 1.

Rok 2016 byl pro nás, coby kapelu, bezesporu velmi pestrý a úspěšný. Kvůli všeobecné vytíženosti jsme sice byli nuceni naši koncertní aktivitu minimalizovat a odmítnout některé nabídky, ale jsme si jisti, že jsme zvolili a preferovali správnou cestu.
Členové
Chucky (křik)
chucky
Spoluzakladatel deathové kapely Symbolic Immortality, pozdějších Gudlos, s nimiž vydal demo Flames of Freedom a z nichž později vzešla kapela Ogmias, se kterou vydal tři alba.
Jako host se formou doprovodného zpěvu objevil na prvním albu Sezarbil, demu Heiden a několika dalších projektech.
Po rozpadu Ogmias a delší době nečinnosti se na veřejnosti objevuje v letech 2010 - 2012, jako vokalista Sezarbil.
Od počátku roku 2013 jedním ze tří zakládajících členů TORC.
Morion (kytara)
morion
Přestože začátky v rockových, bigbeatových a bluesových kapelách nenapovídaly, kam vážně směřuje, tak prvním opravdovým kopancem byl příchod do brněnských SVARDENVYRD a založení metalcoreové kapely INFINITE DARK. V tomto období paralelně krátce fungoval v revival BLACK SABBATH, ale jeho činnost ve všech těchto seskupeních po několika letech z různých důvodů skončila.

Po INFINITE DARK zůstalo demo Burning Children vydané na vlastní náklady v roce 2008.

Jeho cesta dál vedla do brněnských SEZARBIL a v Bučovicích do crossoverových SCRAP HEAP, kteří se později přejmenovali na NEVER AGAIN, a pod tímto názvem zabrousili do vod deathcore. Zároveň si na krátkou chvíli odskočil na post basáka do grungeové sebranky DOGROSE LADY. V roce 2009 vyšlo SEZARBIL u Murderous prod. album Dark God, nicméně v době příprav vydání alba Pád Světa ze SEZARBIL odchází.

Po pár měsících ticha, kdy nikde nepůsobí, nastupuje v Karviné do INFERNA a záhy na to na domácí půdě zakládá TORC.
Samoht (baskytara)
samoht
Od konce roku 2007 až do roku 2012 člen black metalové kapely Sezarbil. Během působení v Sezarbil se podílel na nahrání dvou alb: Dark God (2009) a Pád Světa (2012), které ale nikdy nebylo oficiálně vydáno. Jeden ze tří zakládajících členů kapely TORC.
Gulage (bicí)
gulage
Spoluzakladatel grindové kapely Syphilitic Vaginal, ve které funguje od jejího vzniku (2010) jako bubeník. Ve druhé polovině února 2013 se zbývající členové kapely Sezarbil rozhodli, že budou v hudbě pokračovat a požádali ho o spolupráci. Ten jejich modlitby vyslyšel a souhlasil.
Mail: torc@torc.cz
murderous-prod
Murderous Production